مسجد مرحوم حاج محمد علی (در شهر بوشهر) واقع در كوی سنگی سمت جنوب خیابان یادگار امام ،بیش از یك قرن از قدمت آن می گذرد.

خانم سوچی، حالم از شما به هم می‌خورد!
نظرات : نظراین روزها بیش از پیش ادعاهای حقوق بشر غربی به سخره گرفته می‌شود. از جنگنده‌هایی که بر سر مردم بی‌گناه یمن بمب‌ می ریزند و از میان آوار این بمباران‌ بچه 5 ساله بیرون کشیده می‌شود گرفته تا این روزها که باز هم کشتار مردم مسلمان میانمار شدت گرفته و سکوت مرگ‌آور خانم «آنگ سان سوچی» که بانوی دموکراسی لقب گرفته مزید علت می‌شود، نشان می‌دهد ساختار کهنه حقوق بشری غرب در حال فروپاشی است.

البته این روزها دیگر سازمان ملل معنای آنچنانی ندارد و افکار عمومی با شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهند که وجدان‌های بیدار جامعه جهانی هستند.

داریوش سجادی، روزنامه‌نگار و تحلیل‌گر مسائل روز در اینباره در مطلبی با عنوان « خانم سوچی ـ حالم از شما بر هم می خورد!» می‌نویسد:

سکوت خبیثانه «آنگ سان سوچی» در قبال قتل عام «مسلمانان روهینگیا» توسط ارتش میانمار سند مفتضح بودن برگزار کنندگان و اعطا کنندگان جایزه جهانی نوبل صلح را با شفاف ترین شکل ممکن به اثبات می رساند.هر بار نام خانم سوچی یا شیرین عبادی یا باراک اوباما و یا شیمون پرز را با عنوان «برندگان جایزه نوبل صلح» می بینم بی اختیار یاد زنده یاد «سلمان هراتی» و آن قسمت از سروده ماندگار «دوزخ و درخت گردو» ایشان می افتم که واقعیت نوبل در کنار ظلم و جفاهای آشکار به کشورش را با ساده ترین کلمات آنگونه افشاسازی کرد که:

چطور می توان از سادگی تو گفت و هم

به دریافت خرمهره "نوبل" نائل آمد؟

سوچی با آن خرمهره نوبل‌اش و آن عملکرد منفعلانه و جانبدارانه و شریرانه اش نسبت به مظالم مبتلا به مسلمانان روهینگیا به کفایت خود را به نماد رذالت و اوج کثافت نامتوقع از یک زن مُبدل کرد. آن هم در موقعیتی که زنان بیرون از مقتضیات سیاست همواره نماد و شاخص عطوفت و معدلت و محبت بوده اند.

خانم سوچی! حالم از شما بر هم می خورد

منبع:آنا
ادامه مطلب...
نویسنده : سیدعلی اکبر خارگی زاده
تاریخ : سه شنبه 14 شهریور 1396
زمان : 06:51 ق.ظ


مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ
Design By : Ashoora.ir


نظر شما در مورد مطالب این وبلاگ چیست؟

کل بازدید:
بازدید امروز:
بازدید این ماه:
تعداد نویسندگان:
تعداد کل پست ها:
آخرین بروز رسانی:

دانشنامه عاشورا

روزشمار محرم عاشورا


پایگاه جامع عاشورا